Wnętrza w stylu Hampton # 3 – Koralowce

person Autor: Sweet Living list In: Artykuły On:
Wnętrza w stylu Hampton # 3 – Koralowce

Od pewnego czasu przyglądamy się wnętrzom w stylu Hampton analizując, warstwa po warstwie, wszystkie składające się na niego elementy. Wiemy już, że niezbędne jest rozległe białe tło, między innymi w postaci białych drewnianych mebli. Powiedzieliśmy sobie, że jednym z ulubionych hamptonowskich detali jest biało-niebieska ceramika. Czas na kolejny szczegół, bez którego trudno wyobrazić sobie dom w stylu Hampton.

Styl Hampton to jedna z wielu odmian stylu nadmorskiego, znanego z mediów i inspiracji jako coastal style. Panuje on we wnętrzach domów położonych nad morzem, nad oceanem, nad wodami ciepłymi, oraz nad chłodnymi brzegami oceanu. To całkowicie naturalne, że w nadmorskich posiadłościach pojawiają się morskie i marynistyczne motywy i pamiątki. Głownie te, które fale wyrzucają na brzeg i te, po które śmiałkowie sięgają aż do morskiego dna. Owoce morza: koralowce, rozgwiazdy, muszle – piękne i szlachetne formy, nic dziwnego, że tak doskonale zdobią wnętrza.

Jednak odkąd rośnie świadomość ekologii, potrzeby dbania o środowisko naturalne, także skarby morza stały się przedmiotem ochrony. Fanom morskich dekoracji trudno jest pożegnać się z ulubionymi przedmiotami. Z pomocą, jak zawsze, przychodzi rozwój techniki. Obecne różnorodne technologie pozwalają tak wiernie naśladować naturalne surowce, że trudno czasami odróżnić sztuczny koralowiec, rozgwiazdę czy muszlę od prawdziwych morskich żyjątek.

W tym roku zaproponowałyśmy naszym klientom bardzo szeroki wybór morskich dekoracji, tak pod względem różnorodności form, jak i surowców, z których są wykonane. Są to przedmioty wykonane ze specjalnych żywic i piasku.

Możliwości aranżacyjne z wykorzystaniem muszli i koralowców wydają się być nieskończone.

Czasami spotykamy się z niesłusznym przekonaniem, że morskie dekoracje dobrze wyglądają w domu tylko latem. Nic bardziej mylnego! Styl nadmorski (costal style) będąc silnie zakorzenionym w naturze, opartym na naturalnych surowcach i kolorach, jest w zrozumiały sposób ponadczasowy i uniwersalny. Co więcej, morskie ozdoby mają w sobie ogromną klasę i szykowność.

Jak je łączyć, z czym je zestawiać, aby wydobyć ich urok i sprawić, żeby stanowiły spójny element wnętrza, bez względu na porę roku?

Koralowce, przede wszystkim, lubią towarzystwo biało-niebieskiej ceramiki, o której już dużo pisałyśmy. Harmonijnie komponują się i z bielą, i z wszystkimi odcieniami błękitu. Biel, to ich naturalny kolor, barwa wapnia, z którego są zbudowane. Błękit, to ich naturalne środowisko, bo taka przecież jest morska woda.

Luksusowego charakteru nabierają w zestawieniach z metalem – złotem i srebrem, dlatego miłośnicy stylu Hampton układają koralowce i muszle na srebrnych tacach lub w pobliżu mosiężnych zdobień.

Bardziej niezobowiązujący efekt uzyskamy układając morskie skarby na tacach plecionych z trawy morskiej i liści bananowca.

Stoliki nocne, stoliki boczne i stoliki kawowe to miejsca, w których nie może zabraknąć muszli i koralowców, a ich wspaniałym dodatkiem będą zawsze sezonowe kwiaty: hortensje, piwonie, róże, a jesienią chryzantemy.

Meblem, na którym koralowce, rozgwiazdy i muszle wyglądają po prostu wspaniale, jest regał. Skarby morza, umieszczone między bibelotami i książkami, są subtelnym dodatkiem, nadającym wnętrzu wyraźnego charakteru.

                                                                                                                                                  

Morskimi ozdobami możemy dekorować nie tylko pokoje (salon, sypialnię, gabinet), ale także, a wręcz obowiązkowo, łazienkę. Oparte na brzegu wanny, ułożone na toaletce, blisko źródeł wody, wydają się wracać do swojego naturalnego środowiska.

W propozycjach koralowca nie ograniczamy się do samych bibelotów. Przygotowałyśmy także interesujące propozycje grafik, które z pewnością ucieszą miłośników stylu coastal i Hampton, a także tych, którzy lubią odświeżyć sobie miłe wspomnienia po udanym pobycie nad morzem.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień