Wnętrza w stylu Hampton # 2 – Biało-niebieska ceramika

person Autor: Sweet Living list In: Artykuły On:
Wnętrza w stylu Hampton # 2 – Biało-niebieska ceramika

Wracamy do domów w stylu Hampton. Nasze rozważania nad tym urzekająco świeżym stylem  rozpoczęliśmy od bazy. Powiedzieliśmy, że każda z aranżacji utrzymana w tej stylistyce wymaga rozświetlonej, neutralnej podstawy, jaką jest biel dominująca na ścianach i w meblach.

Co powinniśmy wnieść obowiązkowo do takiego wnętrza, aby przenosiło nas w świat amerykańskich nadmorskich rezydencji? Elementem nieodzownym, obowiązkowym, gwarantującym pewny efekt jest biało-niebieska ceramika. Ten detal, wszechobecny w amerykańskich domach, to pozostałość stylu kolonialnego, który bardzo mocno zdominował i naznaczył stylistykę anglosaską. Pierwotnie były to szlachetne wazy o niebagatelnej wartości, sprowadzane prosto z Chin, skatalogowane według dynastii tamtejszych władców.

 

             Dzisiaj właściwie wszyscy producenci artykułów wyposażenia wnętrz co sezon proponują nam nowe wzory brył i deseni, odwołując się do dawnej, najlepszej klasyki. Współczesna biało-niebieska ceramika jest przede wszystkim dużo tańsza niż jej nobliwa chińska matka, a dzięki temu pozwala nam bawić się niemal bez ograniczeń. Możemy w dowolnej chwili sięgać po nowe kształty, wielkości, wymieniać je lub, wprost przeciwnie, gromadzić coraz bogatszą kolekcję. Jedno jest pewne, we wnętrzu w stylu Hampton nie może zabraknąć biało-niebieskiego ornamentu.

Jest to motyw tak wdzięczny, że z ceramiki wszedł także na tekstylia i zdobi tapicerkę mebli, zasłony i naturalnie niekończące się ilości poduszek.

Sweet Living Home Insprations, ogromny fan tego stylu, dba, by co sezon w kolekcji nasi klienci znaleźli bogaty wybór biało-niebieskich artykułów.

Uważamy, że najlepszy efekt uzyskujemy na dwa sposoby: pierwszy to aranżowanie pomieszczeń z kilkoma bardzo dużymi, a przez to mocno wyeksponowanymi ceramicznymi produktami. Wystarczy nawet jeden, ustawiony w centralnym punkcie pomieszczenia – na kominku, konsoli czy bocznym stoliku przy kanapie – by wyczarować pożądaną atmosferę wakacyjnych rezydencji mieszkańców Manhatanu.

Drugim sposobem, chętnie wybieranym przez tych, którzy nie są w stanie oprzeć się urokowi niekończących się wariantów, jest zgromadzenie kolekcji i wyeksponowanie jej na dużym, masywnym meblu (może to być góra regału, witryny, lub szeroka komoda). Aranżując kolekcję najlepiej zestawiać ze sobą naczynia w różnych kształtach, w różnych rozmiarach i z różnymi deseniami. Doskonały efekt daje ustawienie obok siebie białego naczynia w niebieskie wzory i kobaltowego z białym rysunkiem. Zestawienie z taką kombinacją przedmiotów jednokolorowych (białego lub granatowego) wzmacnia dynamikę całej aranżacji. Spójrzmy, jak pięknie wygląda to na zdjęciach aranżacyjnych w stylu Hampton i spróbujmy odtworzyć te propozycje przy pomocy naszych artykułów.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień