Trendy wnętrzarskie 2023 - najnowsze trendy w aranżacji, dekoracji i urządzaniu wnętrz

person Autor: SweetLiving SweetLiving list In: Artykuły On:
Trendy wnętrzarskie 2023 - najnowsze trendy w aranżacji, dekoracji i urządzaniu wnętrz

Rok 2023 to przede wszystkim holistyczne podejście do przestrzeni, gdzie człowiek i przedmioty funkcjonują w pełnej harmonii i tworzą niesamowity balans, dający poczucie szczęścia i niesamowitego komfortu. Kolor, kształt, zapach dotyk ma ogromne znaczenie dla naszego dobrostanu. To co jest najważniejsze przy każdej aranżacji wnętrz niezależnie od trendów, to otaczanie się przedmiotami, które są nam estetycznie bliskie. Nasza przestrzeń powinna być wyrazem naszej osobowości i temperamentu. 

WELL BEEING WE WŁASNYM DOMU!

Zdecydowanie najgorętszym trendem na ten rok jest dbałość o wnętrze zapewniające nam relaks, spokój, miejsce odpoczynku i wyciszenia. 

Stawiamy na kolory i materiały sprzyjające relaksowi i dbałości o nasz dobrostan i dobrą energię w naszych wnętrzach. Króluje prostota i stonowane barwy, obłe kształty, które automatycznie nasuwają nam skojarzenie z naturą i jej organicznymi kształtami. Wprowadzamy spokój i harmonię do naszych wnętrz. Kierujemy się zasadą less is more!

Niezmiennie na topie pozostają naturalne surowce i kolory. Drewno, kamień, rattan, bambus, bawełniane i lniane tkaniny nadal będą królowały w naszych wnętrzach. 

TRENDY KOLORYSTYCZNE-KOJĄCA BIEL KRÓLUJE!

Baza utrzymana w tonacji kolorów ziemi. Główną rolę odgrywa kojąca biel w połączeniu ze złotem ciepłym drewnem i marmurem. Wybieramy ciepły odcień bieli, krem, ecru. To pozwoli nam uzyskać świeżą, przestronną i bardzo elegancką przestrzeń. Pamiętamy o pięknych beżach oraz taupe, które usuwają nieco w cień bure odcienie szarości. To wszystko uzupełniamy kontrastowymi kolorami czernią jak i bardziej odważnymi barwami jak róż, zieleń, żółć.  

DUŻO NATURY TO NAJNOWSZE TRENDY WE WNĘTRZACH 

Przy wyborze mebli decydujemy się na naturalne materiały. Marmur i drewno, rattan i wiklina to niekwestionowani królowie wnętrz.  Mimo, że znamy te materiały od zawsze od jakiegoś czasu przezywają swój wielki come back.  Otaczanie się naturalnymi materiałami i surowcami wprowadza nas w stan odprężenia i relaksu.

NAJNOWSZE TRENDY W URZĄDZANIU WNĘTRZ - OBŁE KSZTAŁTY I DUŻO ŁUKÓW

W tym roku szczególnie obserwujemy meble o łagodnych liniach. Dużo obłości zarówno w sofach, fotelach krzesłach ale również okrągłe stoliki i łagodnie wykończone szafki, konsole i komody.

Wprowadzamy łuki  do naszych wnętrz! Łukowate okna i nadproża oraz łagodne kąty i łuki strukturalne.

DETALE MAJĄ ZNACZENIE! MUST HAVE TO ROŚLINY WE WNETRZACH!

Dbając o przytulność w naszych wnętrzach, cały czas pamiętajmy o dodatkach Nie mogą one jednak  przytłoczyć przestrzeni a jedynie być akcentem. Zadbajmy o to, aby były wyjątkowe w formie, kolorze lub surowca z którego są wykonane. Taki spektakularny element pięknie zrównoważy stonowaną bazę wnętrz. Piękne ceramiczne wazy, poduszki z miękkich tkanin w odważnych kolorach. Wszystko uzupełnione pięknie pachnącymi świecami i mnóstwem żywych roślin wokół pięknie zrównoważy nam stonowaną bazę i przede wszystkim da nam poczucia harmonii i odprężenia.

WAŻNA ROLA OŚWIETLENIA! STAWIAMY NA LAMPY MARMUROWE I CERAMICZNE

Nieustająco stałym punktem dekoracyjnym we wnętrzach powinny być lampy. Stanowią one uzupełnienie każdego wnętrza budując niepowtarzalny nastrój. Finezyjny kształt, kolor lub wzór doda naszemu wnętrzu elegancji i przytulności. W tym roku królują lampy na marmurowych i ceramicznych podstawach. Dzięki różnym rodzajom oświetlenia zarówno górnego jak i bocznego sprawimy ciekawy efekt i grę cieniami. Pamiętajmy również, że odpowiednio dobrana barwa światła wpływa na nasz nastrój i samopoczucie.

NAJNOWSZE TREDNY WE WNĘTRZACH - SZTUKA NA ŚCIANACH

Obrazy oraz grafiki są również niezbędnym elementem dekoracyjnym, nadający swoisty charakter każdej przestrzeni. Pejzaże i martwa natura świetnie pasują do klasycznych wnętrz, natomiast abstrakcje zdecydowanie do nowoczesnych i minimalistycznych. Pamiętajmy jednak, że musimy zadbać o odpowiednią przestrzeń wokół dekoracji ściennej, tak aby w pełni oddać piękno aranżacji. 

DBAŁOŚĆ O NASZĄ STREFĘ ZEN 

To na czym powinniśmy się przede wszystkim skupić w 2023 r to szczególna troska o dobre  samopoczucie, zatem niezwykle ważne jest, aby zadbać o własną przestrzeń, która będzie nasza strefą wyciszenia i relaksu. Może to być łazienka w której stworzymy domowe spa, sypialnia lub też po prostu kącik do czytania, gdzie w blasku świec, otoczone obłędnymi zapachami przy muzyce relaksacyjnej odnajdziemy oazę spokoju. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień