Styl modern Hampton kocha rattan

person Autor: Sweet Living list In: Artykuły On:
Styl modern Hampton kocha rattan

Styl modern Hampton kocha rattan.

Na stronach naszego bloga staramy się systematycznie zostawiać Wam porady i sugestie na temat tego, w jaki sposób można wykreować wnętrze w stylu modern Hampton. Warto pamiętać, że jest to styl ponadczasowy i uniwersalny, chociaż mocno opiera się na elementach ściśle związanych z klimatem nadmorskim, więc także siłą rzeczy kojarzącym się nam z wakacjami. A jednak styl wykreowany na Long Island sprawdza się nie tylko w okresie letnim, zachwyca nas przez cały rok i czujemy się w nim doskonale bez względu na pogodę.

Jednym z motywów niezbędnych we wnętrzu w stylu modern Hamprton są plecione meble i dodatki z rattanu i wikliny.

Z pozoru mogłoby się wydawać, że wszelkie tego typu wyroby mają charakter bardzo nieformalny, w niewielkim stopniu związany z amerykańską elegancją. Dlaczego jednak w nadmorskich posiadłościach rattan prezentuje się tak szykownie, a nawet luksusowo?

Przede wszystkim są to rzeczy wykonane z ogromną dbałością, z surowców wysokiej jakości. Formy krzeseł, stolików czy drobnych przedmiotów dekoracyjnych są dopracowane i eleganckie. Zazwyczaj mają kolor naturalnej wikliny, morskiej trawy, liści bananowca. Plecione dodatki wprowadzają do aranżacji w stylu modern Hampton ciepłe kolory.

Bardzo ważną rolę grają również zestawienia i proporcje. Rattan nigdy nie występuje w tych stylizacjach w wersji total look. Jest wprowadzany na zasadzie akcentu, dodatku, kontrastu. Dlatego często spotykamy meble rattanowe obok szlachetnych, wzorzystych tkanin, ceramiki, jednokolorowych stołów, kredensów i komód. Jeżeli w takim pomieszczeniu pojawia się duży pleciony mebel, lub komplet krzeseł, nie znajdziemy tam już raczej plecionych dodatków. Bambusowe lub rattanowe fotele doskonale prezentują się przy stole z litego drewna. Natomiast jeśli wybieramy plecione dodatki, ustawiamy je na drewnianych konsolach i komodach. Tajemnicą udanej aranżacji jest prawidłowa równowaga.

Meble rattanowe występują w domach w stylu modern Hampton także w białym wariancie kolorystycznym. Wtedy ich nieformalny charakter jeszcze mocniej ulega złagodzeniu, idąc w stronę elegancji.

 

Rattan w każdym wnętrzu

Nie musimy chyba przekonywać, że rattan nie jest zarezerwowany wyłącznie dla tarasów. Pięknie wygląda w jadalniach, salonach, a nawet w łazience.

W ofercie Sweet Living co sezon możecie znaleźć bogaty wybór mebli i dodatków z rattanu, plecionych traw i egzotycznych liści. Są to klasyczne surowce, a klasyka to także ponadczasowość. Ponadczasowa jest także lansowana przez nas odmiana stylu Hampton, uważnie podążająca za najnowszymi trendami. Dlatego w naszym show-roomie prezentujemy rattan w zestawieniu ze skórzanymi dodatkami, w połączeniu z metalem oraz w uniwersalnych wariantach kolorystycznych – bieli i czerni.

Proponujemy krzesła, fotele, kosze i pojemniki w różnych kształtach, ale również abażury, stojaki na wino, kosze na parasole. Co sezon kompletujemy bardzo bogaty wybór lampionów, z którymi można wyczarować wyjątkową atmosferę. W większości są to produkty firmowane przez Riviera Maison – naszego sztandarowego partnera.

Zachęcamy Was gorąco do uzupełniania Waszych hamptonowskich aranżacji o ten istotny, szlachetny element, który z pewnością wzbogaci Wasz wnętrza i doda im pełniejszego wyrazu.

Abażur rattanowy Riviera Maison, serwetnik rattanowy Riviera Maison

Taca rattanowa Riviera Maison

Hokery rattanowe z mahoniowym stelażu Riviera Maison

Fotel rattanowy  Bloomingville

Stojak na wino

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień