ALBUM CHANEL NO 5

SL/9780500023129
749,00 zł
Obecnie brak na stanie
help_outlineZapytaj o produkt
ALBUM CHANEL NO 5

ALBUM CHANEL NO 5

Akceptuję zasady polityki prywatności  

tag_faces 75 pkt w Programie Lojalnościowym
  POMOC W WYBORZE

Nasi specjaliści do Twojej dyspozycji

  Bezpieczne zakupy

Zaufane metody płatności.

  GWARANCJA ZWROTU

100% gwarancja zwrotu pieniędzy

Piękny dwuksiążkowy album poświęcony perfumom i gwiazd, które pokochały ten zapach. Prawdopodobnie najsłynniejsze perfumy na świecie - najbardziej zapadające w pamięć przez Marilyn Monroe - Chanel No 5 nadal fascynują i zdobywają miliony wielbicieli na całym świecie. Stworzone w 1921 roku przez Coco Chanel perfumy były jednymi z pierwszych, które wykorzystywały syntetyki. Aby uzupełnić swoją pionierską modę, Chanel chciała dać nowoczesnej kobiecie „perfumy, ale sztuczne perfumy… nie róża czy konwalia… perfumy złożone”, prezentowane w wyraźnie skróconej szklanej butelce który stałby się ikoną samą w sobie (inspiruje serię prac Andy'ego Warhola kilkadziesiąt lat później).

Zaprezentowany w dwóch tomach (jeden o wczesnych latach Chanel nr 5 od 1921 do 1945 roku, drugi o okresie, w którym Chanel nr 5 stał się prawdziwie globalny, od lat powojennych do dziś), Chanel nr 5 bada ewolucję opakowania, skład, produkcja i marketing perfum, z bezprecedensowym dostępem do archiwów Chanel i tych, których zadaniem jest dziś tworzenie zapachu.

Czołowi światowi twórcy użyczyli swoich talentów w kampaniach reklamowych perfum, które zajmują poczesne miejsce w książce, od fotografów takich jak Richard Avedon i Helmut Newton, po reżyserów filmowych, takich jak Ridley Scott i Baz Luhrmann, oraz stylowe muzy - Coco Chanel siebie, oczywiście, jak również Suzy Parker, Jean Shrimpton, Catherine Deneuve,

IsBN 9781419750274

Autor Dreyfus Pauline

Wydawca Abrams

Język angielski

SL/9780500023129

Opis

Wymiary
25x28 cm
Kolor
biały
czarny

Może ci się również spodobać